Haber

Yeni Bir Nusret Doğuyor Dönerci Mustafa Diesel’in Yüzü Oldu, Dünya Onu Konuşuyor

Etimizin, dönerimizin, kebabımızın namı tüm dünyaya açılmaya devam ediyor. Biz uzaya dürüm göndermiş bir millet olarak yemin edelim ki şimdi anlatacağımız hikâyeyi çok sevecek, gururlanacaksınız.

Mustafa, Berlin Kreuzberg’de bir seyyar döner tezgâhı olan gurbetçilerimizden biri. Ancak onun dönerinin bir farkı var. Bu öyle bir fark ki onu Almanya’nın en ünlü dönercisi yapmış ve mekânının önünde hiç eksilmeyen sıralar oluşmasını sağlamış.

Dönerci Mustafa, dönerini özel soslarla marine ettikten sonra, üzerine kızartılmış sebzeler ve beyaz peynir ilave ediyor. Muadillerine pek de benzemeyen bu dönerci tezgâhının önüne gitmek isterseniz en az 1 saat sıra beklemeniz gerekiyor. Tezgâhın ismi ise “Mustafa’s Gemüse Kebap” yani Mustafa’nın sebzeli döneri!

Dünyaca ünlü giyim markası Diesel ise bu esnada son zamanlarda oldukça popülerleşen sokak modasını öne çıkarak bir koleksiyon çıkarmayı düşlüyordu. Dönerci Mustafa, onların dikkatini çekti. Ve ona ulaşarak bu koleksiyonun yüzü olma teklifini yaptılar.

Mustafa o esnada Türkiye’deydi ve telefonu açamadı. Aramaya geri dönüp marka yetkilisiyle konuşunca büyük bir şoka uğradı ve kendisinin sadece bir kebapçı olduğunu hatırlattı. Ama marka, teklifi Mustafa’ya yaptıklarına çok emindi. Evet, kebapçı Mustafa’ya.

Mustafa teklifi kabul etti. Ve döneri, Diesel x Mustafa isimli bir koleksiyonla çıkış yaptı. Yalnızca belli mağazalarda sınırlı sayıda satışa çıkan ürünler, online olarak da satılıyor. 4 farklı shirt, 2 sweatshirt ve 1 şapkadan oluşan koleksiyona buradan göz atabilirsiniz.

Şimdi tüm dünya Mustafa’yı konuşuyor ve bizim göğsümüz bir kere daha kabarıyor. Mustafa’nın tezgâhı önünden zaten hiç eksilmeyen kuyruklar ise iyice artmış durumda. Yalnız bir farkla ki artık müşterileri adını taşıyan t-shirtleri giyiyor.

Seninle gurur duyuyoruz Mustafa!

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close