HaberSpor

Sabrı Taştı ve Bıraktı! Şimdi Tüm Dünya Onu Konuşuyor

Kazandığımızda Alman, Kaybedince Göçmen…

Arsenal forması giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, açıklamalarıyla ne kadar bunaldığını gözler önüne serdi. 29 yaşındaki yıldız futbolcu, sosyal medya hesabı vasıtasıyla Alman Milli Takımı’nı bıraktığını resmen açıkladı.

İşte Tam Açıklama

“Alman Futbol Federasyonu ve diğer birçok kişinin bana olan davranışı nedeniyle artık Almanya Milli Takımı formasını giymek istemiyorum. Bu kararı vermek benim için çok zor oldu. Çünkü takım arkadaşlarım için, teknik ekip için, Alman halkı için her zaman her şeyimi verdim. Ama Alman Futbol Federasyonu’ndaki üst düzey yetkililerinin bana karşı tutumları, benim Türk kökenime saygı duymamaları ve beni bir politik propagandaya dönüştürmeleri, artık yeter dedirtti.”

Erdoğan’la Olan Fotoğraf Olay Oldu…

Mayıs ayında Cenk Tosun ve İlkay Gündoğan ile birlikte Mesut Özil de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çekilmişti. Dünya Kupası sırasında da bu konu için eleştiriler artıp durmuştu. The Guardian gazetesinde yapılan haberde de Mesut’un şu sözlerine yer verilmişti. “Benim için Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirmenin siyaset ya da seçimler ile hiçbir ilgisi yoktu. Ailemin ülkesinin en üst düzey yetkilisine saygı çerçevesinde yapılan bir hareketti. Ben bir futbolcuyum, siyasetçi değil.

Günün sonunda Almanya Futbol Federasyonu’nu, “ırk ayrımcılığı yapmakla”suçlayan ve artık yeter diyerek milli takımı bırakan Mesut şu anda Alman basınında da oldukça popüler. Daha çok yıkıcı yorumlar gelmeye devam ediyor. Ancak Türk milleti daima yanında. İşte hakkında atılan bazı güzel tweetler.

Evet, detaylar böyle. Keşke en baştan Türk milli futbol takımını seçseydi de, bunlar yaşanmasaydı diyor insan. Peki senin bu konu ve durum hakkındaki yorumların ne?

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close