Geziİlginç Bilgiler

Görünce İçinize Huzur Verebilecek Güzellikte 16 Ev

Hemen herkesin metropol yaşantısından ve milyonlarca insanlarla beraber yaşamak zorunda kalmaktan şikayetçi olduğunu biliyoruz. Şehirlerde yaşamanın her gün biraz daha zorlaştığı ve insanı oldukça yorduğunu düşünürsek sakinlik içinde kalmış evlerin oldukça gözde bir durumda olduğunu söylemek mümkün. Aslında büyük şehirlerde yaşıyor olmamız hala bir yerlerde çok muazzam evlerin olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Biz de ‘’böylesine güzel yerlerde bu kadar muazzam evler var mı acaba’’ diye sorgulayacağınız güzellikte evleri derledik. İşte gören hemen herkese iyi hissettiren, buralarda bir ömür sürmek için birçok şeyden fedakarlık yaptırabilecek güzellikteki evler.

 

Adada bulunan tek bir ev var ve o senin. Bu da bütün ada senin demek oluyor! Her gelen geçen orasının senin sayıp seni selamlayarak gelip geçiyor…

Bulutların üstünde ev kurmak mükemmel bir fikir evet ama çoğu zaman hayal ötesi bir şey olarak gelebilir. Ancak birileri bu zorluğu aşarak bunu başarmış gibi.

Fazlaca yeşilliği ve yeşilliğin içinde sakin bir suyu seven kişiler için muazzam bir ev.

Bu ağaçların arasında saklanan suyun ortasındaki ev, gerçekten herkesten uzaklaşmış olmayı sonuna kadar yaşatıyor.

Huzur kelimesinin bir görüntüsü olsaydı tam olarak bu fotoğraf olabilirdi.

Bazıları bir adada kendiyle kalmak istese de bazıları da bir dağın tepesinde tek başına kalıp yaşamak istiyor.

Denizin ortasında bulunan bu evlerse görenler için biraz tehlikeli gelse de yaşayanlar için sorun yok gibi.

Şimdi köy denince akla birçok görüntü gelir ama böyle bir görüntü oldukça zor gelir akıllara. İşte burada görünen köy oldukça az sayıdaki evin bir arada olması, yanı başında şelalesi ve denize kıyısıyla oldukça şanslı insanların köyü olarak nitelendiriliyor.

Bu ev görenlerde ilk olarak bir soruyu akla getiriyor; Buraya nasıl ulaşım sağlanıyor? Eğer düşünüldüğü kadar zorsa bu evin sahibi veya sahipleri bu ulaşıma nasıl katlanıyor?

Küçücük bir ada ve neredeyse tüm adayı işgal eden bir ev. Gerçekten yüzen ev gibi bir görüntüye sahip.

Tüm kara bütününün en ucunda ama aslında doğanın tam ortasında.

Kişinin doğayı sevmesi ve kendisiyle baş başa kalmak için iyice kendini sarıp sarmalamak istemesinin bir yansıması bu ev. İnsanlardan ayrı bir yerde tek başına bir ev yapılmış bir de evin etrafını sarılmış. Özel hissettirmemesi mümkün değil.

Komşuya gitmek için iki dev kaya arasındaki köprü kullanacağınızı hiç düşünür müydünüz? Ancak birileri tuz bitince istemek için bu köprüyü kullanmak zorunda. Ama belli ki bunlar keyifle inşa edilmiş yapılar.

Oldukça zorlu ve sert bir iklime kaçmak istemeyenler de yok değil tabi.

650 basamakla ulaşılan bu ev çıkmadan uzun düşüncelere itebilir. Bir düşünün habersiz çıkıyorsunuz ve evde kimse yok?

Evin etrafını muazzam bir şekilde saran bu sahip ise gerçekten herkesten izole etmeyi başarmış.

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close