Birçok Yeri Görenleri Bile Heyecanlandıracak 12 Muazzam Yer
Gezi

Dünyadaki Birçok Yeri Görenleri Bile Heyecanlandıracak 12 Muazzam Yer

Geçen yıl uçakla seyahat eden milyarlarca kişi birbirinden farklı yerler gördü. Geçen yılda yapılan milyarlarca seyahatin en az yarısı zorunlu değil, gezmek için yeni yerler görmek için yapıldığı biliniyor. Çoğu zaman hepimiz belli bir yerde sabit kaldığımızı ve maceradan yoksun olduğumuzu hissediyoruz.

Bazen ihtiyacımız olan tek şey ise, düşündüğümüz yerlere gitmek ve dünyanın bizlere sunabileceği harika güzelliğe sahip turistik yerleri keşfetmeyi istemek oluyor. Biz de gördüğünüz an gitmek isteyeceğiniz dünyanın nefes kesici yerlerinden 12 tanesini topladık.

Vietnam’daki Altın Köprünün Elleri

Vietnam’daki altın köprünün elleri

Bu senenin Haziran ayında halka açılan Da Nang, Vietnam’daki Altın Köptü, oldukça farklı görüntüsüyle çok kısa bir sürede binlerce insan tarafından ziyaret edildi. Köprüyü tutan iki el, buradaki görüntünün güzelliğine güzellik katmış durumda. Köprünün kurulması ise yaklaşık bir yıl sürdü.

Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı, Çin

Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı, Çin

Bilinen ormanlardan çok farklı bir görüntüye sahip olan bu orman, bir milli park olarak bölgede bulunmakta. Bir fantastik filmde yer alan bir orman gibi görünse de burası gezginlerin ideal cazibe yerleri arasında yer alıyor. 700’den fazla canlı türüne ev sahipliği yapan ormanın neredeyse tamamı bitki örtüsüyle kaplı.

Beachy Head Bead, Birleşik Krallık

Beachy Head Bead, Birleşik Krallık

İngiltere’nin güney sahilinde yer alan Beachy Head 162 metre yüksekliğe sahip en yüksek kalker uçurumudur. Buradaki tepeye çıkan herkes bulutların üzerinde yaşamayı sonuna kadar hissettiriyor. Maceraperestlerin burayı seyahet yolculuğunu izlemek bile oldukça etkileyici olabiliyor. Gün batımını ve yüksekliği sevenlerin asla unutamayacağı noktalardan biri olduğuna şüphe yok.

Hamilton Havuzu, Teksas, ABD

Hamilton Havuzu, Teksas, ABD

Burası bir yeraltı nehrinin doğal erozyon ve çöküşünün bir sonucu olarak doğmuştur.

Hinatuan Enchanted Nehri, Filipinler

Hinatuan Enchanted Nehri, Filipinler

Filipinler’deki Mindanao Adası’nda bulunan Hinatuan Enchanted Nehri, Filipinler Denizi ve Pasifik Okyanusu üzerinde bulunmaktadır. Nehirin akışında ortaya çıkan görüntüler benzersiz güzellikte renklerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

General Carrera, Şili’nin Mermer Manzaraları

General Carrera, Şili’nin Mermer Manzaraları

Patagonya And Dağları’nda bulunan Şili’nin Mermer Mağaraları, dünyanın en doğal hazinelerinden biridir.

Aleutian Adaları – Alaska, ABD

Aleutian Adaları – Alaska, ABD

Ziyaret etmek için en güzel ve tehlikeli adalar arasında bulunuyor. Adalarda 57 aktif volkan var ve bu adalar Dünya Savaşı sırasında orada meydana gelen savaşlarla da bilinir.Zakyntos Adası, Yunanistan

Burada bulunan berrak su, suyun üzerinde bulunan teknelerin ve yatların sanki uçuyormuş gibi bir görüntü oluşturmasını sağlıyor. Adadaki en güzel manzara ise tekneyle erişilebilen ve uçurumların bulunduğu adanın kuzeybatısındaki bir koy olan Navagio Plajı’dır.

Huacachina, Peru’nun Vahası

Huacachina, Peru’nun vahası

Burası, kumla çevrili güzel bir vaha etrafında inşa edilmiş bir köy ve ortasında gerçek olduğuna zor inanılan bir göle sahip. Huaccachina 100 kişilik bir nüfus bulunuyor.

Karanlık Çitler, Kuzey İrlanda

Karanlık Çitler, Kuzey İrlanda

Karanlık Çitler, Bregagh Yolu’nu çevreleyen kayın ağaçlarıyla dolu büyülü bir alan. İçe doğru bükülen ağaçlar, oldukça fantastik bir etki uyandırıyor.

Iguazu Şelalesi, Brezilya

Iguazu Şelalesi, Brezilya

Arjantin ve Brezilya sınırlarında yer alan, Iguazu Nehri’ne dökülen oldukça etkileyici şelalelerdir.

Cenote Ik Kil, Meksika

Cenote Ik Kil, Meksika

Gökyüzüne açık olan bu yer sarmaşıklar ile çevrili. Ziyaretçilerin baş döndürücü güzellikteki sularda yüzebilmesi için bir merdivende bulunuyor.

Buna da Göz At

Close
Close