Film - Dizi

Koçum Benim Dizisinde Oynamış 17 Efsane Oyuncu

Ozan Güven

Şu anda tekrardan popülerliğinin zirvesine “Fi” dizisiyle çıktı Ozan Güven. Aynı zamanda Cem Yılmaz filmlerinin olmazsa olmaz ismi. 2002 yılında yine önemi büyüktü…

Engin Altan Düzyatan

Aslında Koçum Benim dizisinin bayaaa geri planında kalan isimlerinden biriydi. Hatta jenerikte sadece “Engin Altan” diye geçiyordu. Bu dizide henüz 22 yaşında olduğunu unutmayalım. Diriliş: Ertuğrul dizisi ile kariyerine ihtişamlı bir şekilde devam ediyor.

Ebru Cündübeyoğlu

Doğal güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken Ebru Cündübeyoğlu, ardından özellikle Omuz Omuza, Yalancı Romantik ve Avrupa Avrupa dizilerindeki performansıyla dikkat çekti.

Tarık Akan

Tarık Akan’ın yaptığı işleri veya bir şeyleri sanıyoruz ki açıklamaya gerek yok. Türk sinemasının, yeşilçamın gelmiş geçmiş en önemli aktörlerinden biri olan isim, dizinin basketbol koçuydu. Kendisini rahmet ve özlem ile anıyoruz.

Zihni Göktay

Yine usta bir oyuncu, usta bir tiyatrocu… Film kariyerine 1976’da Tosun Paşa’da Ruhi rolü ile başlayan Göktay, Koçum Benim dizisinde ise Ozan Güven’in babası rolünü üstlenmişti.

Selin Demiratar

Sadece 16 yaşındaydı Koçum Benim dizisinde… Sonra kariyeri aldı başını yürüdü güzel oyuncunun. Özellikle Acı Hayat dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile başrolü paylaştığında iyice patladı kariyeri. Adanalı dizisinde ününe ün katarken kendisini en son “Huzur Sokağı” dizisinde Feyza rolü ile izledik.

Nehir Erdoğan

Son olarak Fi dizisinde de gördüğümüz başarılı oyuncu, Koçum Benim’de sınıfın eğlenceli karakterlerindendi. Esas patlamasını bu dizinin ardından Yabancı Damat dizisi ile yaptı diyebiliriz.

Yunus Günçe

Koçum Benim’in başrollerinden birisi olan Günçe, ardından yaptığı radyo programları, stand up’ları ve Kafamda Böcekler Var kitabı ile gündemdeydi. 2016 yılında Survivor’a katılınca ününü yeniden yükseklere çekmeyi başaran Günçe, şimdilerde “Eyvallahım Var” kitabı ve Survivor Panaroma programı ile gündemde.

Yasemin Ergene

Almanya doğumlu Türk aktris, Koçum Benim’de damga vuran karakterlerden bir diğeriydi. Türkiye’de herkesin tanıdığı birisi olmasını sağlayan iş ise “Doktorlar” dizisiydi.

Doğa Bekleriz

Eski bir model olan Doğa Bekleriz, bir dönemler çok meşhurdu. Hatta kulaklarını kepçe bulduğu için Japon yapıştırıcısı ile yapıştırdığını itiraf edince magazinde gündem olmuştu. Şimdilerde Mersin’e taşınmış, çocuğu ve eşi ile medyadan uzak bir yaşam sürdürüyor.

Yeliz Doğramacılar

Yeliz Doğramacılar, son zamanlarda sunuculuğu ile gündemde. Koçum Benim dizisinin dışında yine benzer bir yapım olan Hayat Bilgisi’nde de oynamıştı.

Hakan Ka

1974 Bursa doğumlu Hakan Ka, Koçum Benim’in dışında “O Şimdi Asker”, “Mustafa Hakkında Herşey” gibi çok izlenen film projelerinde yer aldı.

Murat Prosçiler

Murat Prosçiler’in dünyaca ünlü SüngerBob KareŞort’ta Sünger Bob’u ülkemiz için seslendiren kişi olduğunu biliyor muydun? Galip Derviş’ten Poyraz Karayel’e, Kavak Yelleri’nden Emret Komutanım’a kadar pek çok ünlü yapımda rolleri olduğunu da hatırlatalım.

Nejat Birecik

Koçum Benim’de bir kimya hocasını canlandıran Nejat Birecik, en büyük popüleritesini “Çocuklar Duymasın” dizisindeki Psikolog Sinan karakteri ile yakalamıştı.

Sevil Üstekin

Bir üstad olan Sevil Üstekin, pek çok tiyatro, dizi ve sinemada oynadı. Türkiye’de ününü zirveye çıkardığı iş, 1992 yılında başlayan “Mahallenin Muhtarları” projesiydi. Ayrıca eskiden Kemal Sunal’la da pek çok projede yer almıştı.

Sezgin Erdemir

Koçum Benim dizisinde Kovboy Barış rolü ile Ozan Güven’in baş düşmanıydı. Havalı yapısıyla dikkat çekiyordu. Issız Adam’da da rol alan Sezgin Erdemir, en son Diriliş: Ertuğrul’da yer aldı.

Yasemin Öztürk

Türkiye’nin en önemli oyuncularından biri olan Yasemin Öztürk, Koçum Benim’den sonra Kurtlar Vadisi’nden Behzat Ç’ye kadar pek çok projede yer aldı. TV8’de de “İşte Benim Stilim” programına yarışmacı olarak katılmıştı.

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close