Zor Hayatları Anlatan Filmler Listesi | Özçekim
Film - Dizi

İzleyen Herkes Kendince Ders Çıkartır, Zor Hayatları Anlatan Filmler!

Bazen her şeyden bıkar, yorulur ve uzaklaşırız. Sahip olduklarımızın kıymetini unutur, şikâyet ederiz. İzledikten sonra size yaşamın kıymetini hissettiren, zorluklardan başarıyla çıkışı anlatan filmleri sizin için derledik. İşte zorluklarla mücadele edip başarıya ulaşan ve asla unutulmayan insanların hayat hikâyelerinin işlendiği biyografik filmler.

Her şeyin teorisi!

Her şeyin teorisi İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatını konu alan film sadece kariyerini değil, yaklaşık 26 yıl evli kaldığı eşi Jane Wild ile olan ilişkisini de konu alıyor. Cambridge Üniversitesi’nin dehasıyla dikkat çeken bir öğrenci olduğu zamanı, 21 yaşında teşhisi konulan hastalığını, baba oluşu anlatan film, sadece bilimle ilgilenen değil herkesin kendinden bir şey bulabileceği bir 2 saatlik bir hayat biyografi.

AMADEUS

AMADEUS Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin başından geçenleri anlatan film sadece Amadeus Mozart’a değil, döneme de ışık tutuyor. 8 dalda Oscar ve 4 dalda Altın Küre ödüllerine layık görülen film, senaryosu, sahneleri ve oyunculukları filmi biyografi olmaktan öteye götürüp görsel bir şölen sunuyor.

Sonsuzluk Teorisi

Sonsuzluk Teorisi Hint matematikçi Srinivasa Aiyangar Ramanujan’ın zorlu hayatını anlatan filmin konusu şöyle anlatılmakta, “25 yaşında bir sevk memurudur. Kolejde matematiğe olan takıntısı ve diğer derslere ilgisizliği yüzünden başarısız olmuş ve eve kapanmıştır. Evde olduğu süre boyunca okuduğu formül kitabı ona bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamıştır. Yazdığı formülleri birçok matematikçiye gönderir. Cambrige’de Trinity Koleji’nin matematik profesörü G.H Hardy mektubuna geri döner. Hardy, Ramanujan’ın dehasından etkilenir ve onu Cambridge’e davet eder. Ramanujan’ın hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.”

JOBS

JOBS Steve Jobs’un hayat hikâyesini anlatan 2013 ABD yapımı biyografik dram filmidir. 2001 yılındaki iPOD tanıtımına kadar geçen süreyi konu alır. Film sadece bir başarı öyküsü değil, zorlukların da anlatıldığı dramatik bir filmdir.

Cinderella Man

Cinderella Man“Cinderella Man” lakabıyla tanınan ünlü boksör James J. Braddock’un gerçek yaşam öyküsüne dayanan bu filmi izlerken yanınızda peçete bulunsun. ABD ekonomik krizinden etkilenen Braddock ailesinin yaşadığı süreçleri izlerken, aile olmanın önemini de tekrar hissedeceksiniz.

Buna da Göz At

Close
Close