Film - Dizi

İzlerken Sizi Bambaşka Bir Dünyaya Götüren 9 Film!

İzlerken bambaşka dünyaya götürecek, sadece hikâye kurgusuyla değil, sahneleriyle de büyüleyecek filmleri derledik. İşte bu dünyaya ait olmayan filmler.

Efsaneden bahsetmeden olmaz, Yüzüklerin Efendisi serisi!

J. R. R. Tolkien’in hikâyesinden Peter Jackson tarafından beyaz perdeye uyarlanan 3 filmlik seri, sırasıyla Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü olarak yayınlandı. Verildiği ırklara kandan başka bir şey getirmeyen yüzüklerin sonuncusu güç yüzüğü, asırlar sonra tekrar ortaya çıkar ve bu sefer gerçek sahibi Sauron’a gitmek ister. Yüzüğün yok edilmesi şarttır.
Orta Dünya’da geçen film, Tolkien’in muhteşem hayal gücünü kanıtlarcasına kurgulanmış. Serinin her filmi çıktığı yıl ödülleri topladı. Hala izlemediyseniz vakit kaybetmeden izlemenizi tavsiye diyoruz.

Açlık Oyunları

12 eyaletten oluşan Panem’de başkent dışında tüm eyaletler kuraklıkla ve kıtlıkla boğuşmaktadır. Başkent hem birliğin oluşmasını engellemek hem de korku yaratmak için her yıl eyaletlerden ikişer genci seçip Açlık Oyunları denilen bir televizyon yarışmasında kanlı bir oyuna yerleştirirler. Oyunlara bu yıl kardeşi seçilince gönüllü olan Katniss Everdeen katılır. Oyunda ve Panem’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
İzlerken bazı anlarda kendinizi Açlık Oyunları’nda hissedeceğiniz bu film, bambaşka ve karamsar bir dünyaya götürecek.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Şimdi daha çok mutluluk içeren bir filme götürüyoruz sizi. Willy Wonka, çikolata konusunda en iyi olabilmek için herkesi karşına almış ve kendine fabrikasında bir dünya kuran bir hayalperesttir. Her şeyin çikolatadan olduğu, Umpa Lumpa’larla dolu bu dünya dış dünyaya tamamen kapalıdır. Ta ki Willy Wonka fabrikasına bir gezi düzenleyene kadar. Artık 5 çocuk buraya davetlidir.
İzlerken zamanı mekanı unutup sadece bu çikolata diyarını izleyeceksiniz. Eğlenceli film aynı zamanda bir çocuk kitabının uyarlamasıdır.

Düşüş

Los Angeles’ta bir hastanede yatan 10 yaşındaki Alexandria tedavi sürecinde dublör Ron ile tanışır. Yataktan çıkamayan Roy, Alexandria’ya Vali Odious’tan çeşitli sebeplerden nefret eden ve onu öldürmek isteyen 6 adamın hikâyesini anlatmaya başlar. Ron’un içinde bulunduğu durum sebebiyle hikayesi olduğundan daha karamsar bir hal almaya başlar ve bu maceraya Alexandria’ da eklenir.
Çekiminin tam 4 yıl sürdüğü filmde hiçbir özel efekt kullanılmamıştır. Bu masalsı diyarın her bir karesi ustalıkla harmanlanış gerçek mekânlarda çekilmiştir. Öyle ki izleyince fark edeceğiniz şamdanlı balkon sahnesi Ayasofya’da gerçekleşmiştir.

Alice Harikalar Diyarında

Birden çok uyarlaması olan filmin hangisini seçerseniz seçin beyaz tavşanın peşinden gider, bambaşka bir dünyaya uyanırsınız. Alice’in hikâyesi çocukluğumuzdan bu yana heyecanını hiç kaybetmedi. İster 1951 yapımı animasyonu izleyin isterseniz 2010 yılı Johnny Deep’in şapkacı olarak oynadığını. İkisine de bayılacaksınız.

Narnia: Aslan, Cadı ve Dolap

Annelerinin savaş nedeniyle güvende olmadıklarını düşündükleri 4 kardeşi uzaktan akraba profesörün yanına yerleştirir. Ancak bu malikanede bambaşka bir dünyaya açılan bir elbise dolabı vardır. Kapısının bir elbise dolabı olduğu ülkenin adı Narnia’dır. Karlar altındaki Narnia tuhaf ama eşsiz yaratıklarla doludur. Lucy bir saklambaç oyununda Narnia’ya ayak basar. Ve olaylar gelişir.
Gerek müzikleri gerekse karakterleriyle tam bir masal diyarı olan Narnia, izledikten sonra size kendisini asla unutturmayacak. Devam filmlerinin de olduğu seriyi vakit kaybetmeden izlemeniz gerek.

G.O.R.A

E hep yabancılardan mı bahsedelim? Bizim uzaylılar tarafından – evet tarafından- kaçırılan halı, kilim ticareti yapan Arif’imiz var. Kendisi Komutan Logar tarafından kaçırılır. Aklı fikri dünyaya dönmek olan Arif kaçış için planlar yaparken G.O.R.A’nın prensesi Ceku’ya aşık olur. Ceku da bir süre sonra babasını aramak için yola çıkacaktır.

A Quiet Place

Bu filmde çok az ses var çünkü hikâyede film, sese duyarlı kör yaratıklar tarafından istila edilmiştir. En küçük seste kişinin yerini bulan ve saldıran bu yerde sessiz olarak yaşamak zorundasınızdır. Bu duruma adapte olan bu ailede bir gün kaza olur ve tüm hikâye başlar.
Klişelerden uzak, orijinal hikayesi ile izlerken sadece başka bir dünyaya gitmeyecek bir süre sonra sessiz bir dünyada nasıl yaşayabileceğinizi düşüneceksiniz.

Beetlejuice

Belki de film listemizdeki en eğlenceli film. Bilinmemesi az bir ihtimal ama biz yine de kendisini tanıtalım. Film Tim Burton’un belki de en ünlü filmi. İzledikten sonra tebessümle hatırlayacağınız birçok sahneye sahiptir.
Konusu şöyle özetlenmiş “Barbara ve Adam yeni evlenmişlerdir. Bir gün bir araba kazasında hayatlarını kaybederler. Bir anda kendilerini New England’daki evlerinde hayalet olarak bulurlar. Ölümleri üzerine ev satılır ve bu eve sahip olan yeni aile oldukça sinir bozucu şahsiyetlerden oluşmaktadır. Özellikle bunalımlı bir kişi olan küçük kızları Lydia, hayalet ikilinin sinirlerini epeyce zorlayacaktır. Barbara ve Adam evlerine gelen aileyi korkutup kaçırmaya karar verirler ancak yeterince korkutucu değillerdir. Yardım istedikleri Beetlejuice kendilerine yardımcı olacaktır; ancak ikili yardım istediklerine isteyeceklerine pişman olacaktır.”

Daha Fazla Göster

Buna da Göz At

Close
Close